Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

W kalendarzu liturgicznym:

W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę  – wspomnienie św. Justyna

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Anny Rusnak. W  Boże Ciało prosimy o prowadzenie Różańca Różę Heleny Rusnak, a w przyszłą niedzielę Różę Anny Głodek.

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla wszystkich, którzy noszą feretrony i chorągwie oraz dla tych, którzy chcieliby podjąć to piękne zadanie.

W  środę spotkanie ministrantów i lektorów po wieczornej Mszy św.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 1100  wyruszymy z procesją eucharystyczną. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy, I na placu przy wyjściu z kościoła od strony zachodniej (ul. Długa część II, numery parzyste od 42-60), II przy posesji państwa Wróbel, (numery nieparzyste od 55-69), III przy kaplicy (numery parzyste od 64-78), IV przy parkingu parafialnym (numery nieparzyste od 71-97). Proszę o przygotowanie chorągwi i feretronów, zapraszam poczty sztandarowe, dzieci I-Komunijne i rocznicowe w uroczystych strojach. Niech nasz pobożny udział będzie wyznaniem naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii.

Przez całą oktawę (w piątek i sobotę o godz. 1730,w niedziele po sumie), a w pozostałe dni o godz. 1830 procesje eucharystyczne wokół kościoła. Proszę o bardzo liczy udział. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i sygnujące na dzwonkach. W piątek w czasie procesji zaśpiewamy litanię do Najświętszej Maryi Panny na zakończenie nabożeństw majowych. W piątek na procesję w sposób szczególny zapraszam mieszkańcy ul. Długiej cz. I, w sobotę mieszkańcy ul. Długiej cz. II, w przyszły poniedziałek mieszkańców ul. Jana Pawła II, we wtorek mieszkańców ul. Kościelnej i Słonecznej, w środę mieszkańców ul. Szkolnej i Ogrodowej, we czwartek mieszkańców ul. Nowotarskiej i Leśnej.

W sobotę przypada I sobota miesiąca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od 1700 okazja do spowiedzi. O 1730 procesja eucharystyczna i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych – przez całą oktawę w czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po procesji różaniec wynagradzający, następnie 15 minut adoracji i na zakończenie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Od przyszłego poniedziałku Msza św. wieczorna o godz. 1900. Nabożeństwa czerwcowe do końca oktawy będą codziennie godz. 1830. Od 10 czerwca wracamy do porządku Mszy św. we wtorek o godz. 700. W niedziele będziemy odmawiać litanię na przemian po Mszy św. o godz. 800 i 1100. Bardzo proszę o jak najliczniejsze uczestnictwo w tym nabożeństwie.

W sobotę 01. czerwca wyrusza Szlakiem Papieskim Piesza Pielgrzymka z Zakopanego do Ludźmierza. Zainteresowani znajdą szczegóły na plakacie.

Udający się na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 7/8 czerwca proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.

Jeszcze do końca czerwca mamy okazje do przyjęcia w rodzinie relikwii św. S. Faustyny. W domu przygotujmy specjalne miejsce – stolik, biały obrus, świece. Relikwie zabieramy po Mszy św., w której staramy się uczestniczyć całą rodziną. Odmówmy wspólnie jak najwięcej modlitw (Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Miłosierdzia Bożego, Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu, są przygotowane modlitewniki).W czasie przyjęcia relikwii podejmijmy dowolną formę postu. Uczyńmy wtedy wszystko, aby się pojednać, wybaczyć wszelkie urazy i prosić o wybaczenie własnych grzechów.

Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.