Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

W kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych  

Na Mszy o godz. 1100 dzieci z naszej parafii przeżywają rocznicę I Komunii św. Proszę zostawić wolne ławki dla najbliższej rodziny. Przez cały tydzień dzieci ze swoimi bliskimi będą przeżywały dziękczynienie za otrzymane dary łaski. 

Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Marii Potoczak. W  przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie Różańca Różę Anny Rusnak.

„Majówka” ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o 1730. W niedziele po Mszy św. o 1100. Bardzo proszę, szczególnie dzieci i młodzież o liczniejsze uczestnictwo w tych nabożeństwach.

Zachęcam do przyjęcia w rodzinie relikwii św. S. Faustyny. W domu przygotujmy specjalne miejsce – stolik, biały obrus, świece. Relikwie zabieramy po Mszy św., w której staramy się uczestniczyć całą rodziną. Odmówmy wspólnie jak najwięcej modlitw (Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Miłosierdzia Bożego, Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu, są przygotowane modlitewniki).W czasie przyjęcia relikwii podejmijmy dowolną formę postu. Uczyńmy wtedy wszystko, aby się pojednać, wybaczyć wszelkie urazy i prosić o wybaczenie własnych grzechów.

W przyszłą niedzielę uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W poniedziałek dodatkowa Msza św. o godz. 700.

W sobotę 1 czerwca wyrusza Szlakiem Papieskim Piesza Pielgrzymka z Zakopanego do Ludźmierza. Zainteresowani znajdą szczegóły na plakacie.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. porannej zapraszam na spotkanie mężczyzn należących do Róż męskich. Bardzo proszę o obecność, abyśmy mogli wymienić tajemnice różańcowe.