Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

W kalendarzu liturgicznym:

We wtorek – święto św. Macieja Ap.

We czwartek – święto św. Andrzeja Boboli

Na Mszy o godz. 1100 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Proszę zostawić wolne ławki dla najbliższej rodziny. Przez cały tydzień dzieci ze swoimi bliskimi będą przeżywały dziękczynienie za I Komunię św. w ramach „Białego Tygodnia”. 

„Majówka” ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o 1730. W niedziele po Mszy św. o 1100. Bardzo proszę, szczególnie dzieci i młodzież o liczniejsze uczestnictwo w tych nabożeństwach.

Przez cały tydzień odmawiać będziemy Septennę do Ducha Świętego.  

Jutro I-wsze nabożeństwo fatimskie w tym roku. O 1730 różaniec, po nim procesja i Litania loretańska – przynieśmy na procesję świece. Niech nie zabraknie dzieci sypiących kwiaty i sygnujących na dzwoneczkach. Msza św. o ducha pokuty i nawrócenia. Zachęcam, aby każdego 13 dnia miesiąca było nas dużo więcej niż zazwyczaj.

Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Zofii Janos. W  przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie Różańca Różę Marii Potoczak.

Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę poświęcili swój czas na modlitwę w Ludźmierzu. Słowa podziękowania kieruję w stronę Pań prowadzących modlitwy.

Wciąż zachęcam do przyjęcia w rodzinie relikwii św. S. Faustyny. W domu przygotujmy specjalne miejsce – stolik, biały obrus, świece. Relikwie zabieramy po Mszy św., w której staramy się uczestniczyć całą rodziną. Odmówmy wspólnie jak najwięcej modlitw (Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Miłosierdzia Bożego, Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu, są przygotowane modlitewniki). W czasie przyjęcia relikwii podejmijmy dowolną formę postu. Uczyńmy wtedy wszystko, aby się pojednać, wybaczyć wszelkie urazy i prosić o wybaczenie własnych grzechów.

W przyszłą niedzielę I Rocznica Komunii św. o godz. 1100. Próba przed uroczystością w czwartek po Mszy św.

W kwietniu zebraliśmy na cele inwestycyjne zł.

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie we wtorek 14 maja o godz. 1900 w remizie OSP.