XIII Niedziela zwykła


W kalendarzu liturgicznym:

W środę– święto św. Tomasza

W czwartek – rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

W sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 

Na Mszy św. o godz. 8.00 do grona ministrantów zostaną przyjęci dwaj chłopcy Tomasz Banach i Kacper Kawa.

Dziś po sumie uroczysta procesja wokół kościoła na zakończenie nabożeństw czerwcowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym miesiącu nieśli zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Zofii Janos. W  przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie różańca Różę Mari Potoczak.

W przyszłą niedzielę po sumie z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę o  liczny udział w strojach góralskich. 

Strażakom Wojciechowi Warmuzowi i Mateuszowi Koziołowi bardzo dziękuję za pomoc w trakcie sprawdzania systemu przeciwpożarowego w ubiegły poniedziałek.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najdroższej Krwi Chrystusa z modlitwą o powołania z naszej parafii.

W I piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00 Od 17.45 okazja do spowiedzi.  O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusa i akt zawierzenia.

W I sobotę od 18.00 okazja do spowiedzi.  O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający po nim kwadrans adoracji i na zakończenie nabożeństwa Msza św. wynagradzająca.

Bóg zapłać za składane dziś ofiary składane na cele inwestycyjne.

Bóg zapłać panom Marianowi Młynarczykowi i Piotrowi Młynarczykowi za wykonanie drewnianego sufitu w dawnej salce katechetycznej. Została jeszcze do zrobienia podłoga, pomalowanie ścian i zakup lamp. W dalszym etapie zakupimy szafy do przechowywania ornatów i sprzętów liturgicznych.  

Proszę zgłaszać ewentualne błędy na stronie internetowej naszego cmentarza.  Przypominam, że groby, do których nikt nie zgłosi roszczeń do końca września zostaną przekopane.

Od wtorkowego popołudnia możemy zwozić na plac przy remizie niepotrzebne sprzęty tv i agd.  W środę o godz. 12.00 zostaną zabrane przez firmę organizującą ich zbiórkę. Firma zapewnia, że pozyskane z tych zbiórek pieniądze będą przeznaczone na cele charytatywne.

Copyright © 2024 Parafia św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim

projekt i wykonanie: Kreatywny Styl - Studio Reklamy