XII Niedziela zwykła


W kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W piątek – wspomnienie św. Ireneusza

W sobotę – Uroczystość św. Piotra i Pawła

 

Nabożeństwo czerwcowe w niedziele na przemian po Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00. Dziś po Mszy porannej. Za tydzień na zakończenie nabożeństw po sumie uroczysta procesja wokół kościoła. W dni powszednie nabożeństwo o godz. 18.30, we wtorek po Mszy św. porannej.

W sobotę Uroczystość śśw. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 11.00 i 19.00. Składka na tzw. świętopietrze.

Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Dziecięcej. W  sobotę prosimy Różę Zofii Gąsiorek, a w niedzielę Różę Zofii Janos.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 do grona ministrantów zostaną przyjęci dwaj chłopcy Tomasz Banach i Kacper Kawa.

Jeszcze do soboty mamy okazję do przyjęcia w rodzinie relikwii św. S. Faustyny. W domu przygotujmy specjalne miejsce - stolik, biały obrus, świece. Relikwie zabieramy po Mszy św., w której staramy się uczestniczyć całą rodziną. Odmówmy wspólnie jak najwięcej modlitw (Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Miłosierdzia Bożego, Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu, są przygotowane modlitewniki). W czasie przyjęcia relikwii podejmijmy dowolną formę postu. Uczyńmy wtedy wszystko, aby się pojednać, wybaczyć wszelkie urazy i prosić o wybaczenie własnych grzechów.

Została odnowiona brama cmentarna, za wykonaną pracę składam Bóg zapłać na ręce ekipy pana Antoniego Warmuza.

Strażakom bardzo dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace. Za wniesienie i ustawienie ławek w kaplicy, a pracę tę wykonali: Wiktoria Kacwin, Mateusz Kozioł, Piotr Kozioł, Mateusz Potoczak, Michał Kasprzak, Przemysław Kopeć i Marcin Haręza. Za przeniesienie tablicy informacyjnej sprzed zachodniego wejścia do kościoła przed wejście na cmentarz. Wkrótce zostanie na niej umieszczona mapa cmentarza i regulamin. Tę pracę wykonali Łukasz Młynarczyk, Kacper Gorlicki, Michał Kasprzak, Przemysław Kopeć, Mateusz Kozioł, Wojciech Warmuz, Adrian Pietraszek i Patryk Potoczak: Bóg zapłać.  

 W maju na cele inwestycyjne w parafii zostało ofiarowane zł. Bóg zapłać.

Proszę zgłaszać ewentualne błędy na stronie internetowej naszego cmentarza.  Przypominam, że groby, do których nikt nie zgłosi roszczeń do końca września zostaną przekopane.

Copyright © 2024 Parafia św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim

projekt i wykonanie: Kreatywny Styl - Studio Reklamy