IX Niedziela zwykła


W kalendarzu liturgicznym:

W środę – wspomnienie śśw. Karola Lwangi i Towarzyszy

W piątek– Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za pięknie przygotowane ołtarze przez mieszkańców ul. Długiej (część II), niosącym chorągwie, feretrony, baldachim i kandele, pocztom sztandarowym Związku Podhalan i Strażaków, lektorom i ministrantom, scholistkom, dzieciom I-wszo Komunijnym, rocznicowym i tym, które sypały kwiaty i dzwoniły na dzwonkach, wszystkim za odświętne stroje i obecność.

Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Anny Głodek. W  przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie różańca Różę Heleny Leśnej.

Od jutra Msza św. o godz. 19.00. Trwa oktawa Bożego Ciała o godz. 18.30 procesje eucharystyczne wokół kościoła, w czasie których śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Proszę o bardzo liczy udział w tych uroczystościach. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i sygnujące na dzwonkach. W poniedziałek w sposób szczególny zapraszam mieszkańców ul. Jana Pawła II, we wtorek mieszkańców ul. Kościelnej i Słonecznej, w środę mieszkańców ul. Szkolnej i Ogrodowej, we czwartek mieszkańców ul. Nowotarskiej i Leśnej. W piątek wszystkie rodziny.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca przed procesją odmówimy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Po Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

W I piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 8.00 wyjazd do chorych. Od 17.45 spowiedź, o 18.30 procesja eucharystyczna. Po procesji odmówimy akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci. W tym dniu nie musimy zachowywać wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę z racji wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi po litanii odmówmy różaniec wynagradzający.

Udający się na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 7/8 czerwca proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.

Copyright © 2024 Parafia św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim

projekt i wykonanie: Kreatywny Styl - Studio Reklamy